Студентські будні: підвищуємо успішність

Студентські будні: підвищуємо успішність

Здоровий сон – ваш головний пріоритет

Звичка вчити все вночі перед іспитом; бажання повеселитися, коли завтра потрібно бути на навчанні о 8:00, – студентам всіх часів було важко винайти час на повноцінний сон. Звідси — розсіяна увага, несприйнятливість до нової інформації та, як наслідок, – низька успішність у навчальних дисциплінах.

Як знайти час на восьмигодинний сон? Чітко розподіліть свій час у будні: 8 годин – на сон, інші 8 – на навчання, а ті 8, що залишилися, – на відпочинок і справи. Пам’ятайте, що не можна «красти» години у сна на щось інше.

Скажіть «ні» залежності від гаджетів

Сьогоднішні студенти – представники покоління Y – не уявляють своє життя без гаджетів та Інтернету. Це своєрідна підпорка, яка завжди під рукою. Немає необхідності запам’ятовувати нову інформацію – Google підкаже все.

Що ж робити? Брати у бібліотеці паперові посібники і почати покладатися тільки на власні знання. А ще – писати шпаргалки. Не скачувати готові, а саме писати від руки. Складаючи підказки, ви навчитесь відбирати головне, а написавши щось – ви напевно це запам’ятаєте. А от користуватися шпаргалками на іспитах – зовсім необов’язково. Та й нащо? Ви й так вже все вивчили.

Займайтеся спортом

Фізичні навантаження – гарний спосіб дати своїй голові відпочити. Коли вам здається, що ви не пам’ятаєте те, що знали назубок 5 хвилин тому, – влаштуйте собі пробіжку на 10 – 15 хвилин. Чи просто прогуляйтеся спортивним шагом на свіжому повітрі.

Перший закон Паркінсона

Перший закон Паркінсона каже, що загальний обсяг роботи завжди збільшуватиметься, щоб заповнити собою весь відпущений на роботу час. Студенти із задоволенням додержуються цього принципу. Наприклад, якщо студент знає, що у нього є місяць на написання диплома, то й весь процес написання займе у нього місяць, тобто замість того, щоб сконцентруватися на завданні, він буде марнувати час.

Що ж робити? Згадайте, що вам казали батьки у дитинстві: «Не з’їсиш суп – не отримаєш шоколадку»; «Прибери в кімнаті – потім йди грати у футбол».

Ви обурювались, але робили те, що вам кажуть.

Тепер вам доведеться винаходити стимули самостійно. Пообіцяйте собі, що якщо виконаєте навчальне завдання швидко і якісно, то після зробите щось таке, що вам дуже подобається.

Якщо нічого не допомагає – зверніться по допомогу

Якщо незважаючи на всі зусилля у вас все одно не виходить сконцентруватися на навчанні, то, можливо, у вас психоемоційне перевантаження. Таке часто трапляється під час сесії. У цьому випадку необхідно звернутися до спеціаліста, який пропише вам лікарський препарат, що дасть вам змогу боротися з розумовими перевантаженнями (наприклад, Мілдронат®, капсули по 250 мг).

Наведені вище поради дозволять вам ефективніше справлятися з навчальними завданнями і при цьому підтримувати організм у тонусі.

вверх