Скоро сесія: як успішно підготуватися до іспитів

Скоро сесія: як успішно підготуватися до іспитів

Сховати у взутті п’ятикопійкову монету. Не мити голову перед іспитом. Визирнути у вікно, помахати заліковкою і прокричати: «Халява, прийди!». Кожен студент може назвати ці нестандартні засоби, які, як кажуть, допомагають одержати гарну оцінку на іспиті.

Звичайно, не варто ігнорувати ці народні методи, які стали традицією для студентів усіх часів. Але обмежуватися лише ними – не найкраща ідея для студента, який хоче скласти сесію на «відмінно». Нижче ви знайдете поради, скориставшись якими зможете успішно підготуватися до іспитів.

Структуруйте питання й інформацію

Продивіться весь список питань до іспиту чи заліку. Виокремте з них ті, які стосуються однієї теми. Доброчесно виучіть відповідь на найзагальніше питання по темі – зможете використати його для кількох питань відразу.

Щоб краще і швидше запам’ятати інформацію, старайтеся уявити її наочно. Наприклад, у вигляді карти думок (mind map). И не забувайте, що головне – зрозуміти матеріал, а не просто визубрити його.

Не будьте «монахом на три дні»

Синдром «Монаха на три дні» характеризується тим, що людина, розпочавши з ентузіазмом займатися якоюсь справою, не доводить її до кінця.

Студенти дуже легко підпадають під вплив такого синдрому: починають ретельно вчити усі екзаменаційні питання, але, не дійшовши й до половини, кидають це зайняття. Щоб не попастися в цю пастку, складіть собі чіткий план, відведіть певну кількість часу на запам’ятовування кожного питання, розподіліть навчальні завдання по днях тижня.

Не відхиляйтеся від навчального графіка, складеного вами, пам’ятайте, що дисципліна – один із головних компонентів для успішного складання сесії.

Але не забудьте також і про те, що протягом дня необхідно робити перерви, інакше процес підготовки перетвориться на контрпродуктивну діяльність.

ООберіть найбільш оптимальний спосіб для запам’ятовування.

У когось добре розвинена зорова пам’ять – таким людям достатньо пару разів прочитати текст, щоб його переказати. Хтось краще сприймає інформацію на слух. А комусь, щоб щось запам’ятати, необхідно записувати.

Ніхто не знає вас краще, ніж ви самі. Подумайте, який спосіб запам’ятовування інформації буде для вас більш прийнятним. Як тільки ви це визначити, зрозумієте, що слід зробити, – читати навчальний матеріал (можна навчитися техніці скорочитання — для цього є безліч мобільних додатків), записувати відповіді на екзаменаційні питання або слухати аудіо- підручники (якщо не зможете знайти такі з якогось предмета – запишіть потрібну інформацію на диктофон).

Під час підготовки до іспитів не варто заходити до соціальних мереж. Це вирва, в якій п’ять хвилин легко перетворюються на дві години. Однак із цієї заборони можна зробити виняток, якщо ви хочете знайти на просторах Інтернету інформацію, яка знадобиться у навчанні. Зверніть увагу на освітні YouTube-канали, присвячені потрібній вам навчальній дисципліні.

Використовуйте «колективний розум»

Готуйтеся до іспитів не поодинці, а разом з однокурсниками. Це ефективніше і веселіше. Перетворіть процес підготовки на своєрідну гру – підготуйте картки з екзаменаційними питаннями, а потім беріть одну з карток навмання і відповідайте на запитання. Це буде репетицією іспиту, у процесі якої ви і ваші однокурсники зможете ділитися навчальною інформацією і доповнювати відповіді один одного.

Не обмежуйтесь необхідним мінімумом

Будь-якому викладачеві буде приємно, якщо ви не тільки перекажете його лекції, але й доповните свою відповідь додатковою інформацією у вигляді цікавих фактів чи теорій, згадаєте відомих людей, які проводили дослідження з теми питання. Це покаже екзаменатору, що ви дійсно цікавитесь дисципліною, а не просто визубрили текст для «галочки».

Харчуйтеся правильно

Є певні продукти, які активізують роботу головного мозку. Наприклад, броколі, волоські горіхи, шпинат, вівсянка та інші. Сміливо включайте їх до свого раціону.

Крім того, можете підібрати препарат, який прискорить розумові процеси, поліпшить пам’ять та ефективно позначиться на вашій розумовій працездатності. Таким препаратом може бути «Мілдронат® капсули 250 мг» (перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та/або проконсультуйтеся зі спеціалістом).

Не забудьте взяти з собою на іспит гарний настрій.

Завжди приємно бачити перед собою позитивно налаштованого студента. Озбройтеся посмішкою і повторюйте собі, що ви з усім упораєтесь!

Бажаємо вам успішного складання сесії!

вверх